Česky English Deutsch

Vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Společenský život > Aktuality > Sdělení občanům - veřejná zakázka na dodávku CAS

Sdělení občanům - veřejná zakázka na dodávku CASDatum konání:
27.3.2023

Sdělení občanům - veřejná zakázka na dodávku CAS

Dne 23.3.2023 byl na stránkách https://kunvaldspolecne.cz/, uveřejněn účelně psaný článek neobsahující zásadní fakta, ale pouze domněnky. Tento článek obsahuje obvinění, že někteří zastupitelé Městyse Kunvald se svým rozhodnutím a odsouhlasením uzavření smlouvy s vybraným dodavatelem dopustili legalizování protiprávního jednání.

Pro upřesnění skutečností: jedná se o veřejnou zakázku na dodání CAS pro zásahovou jednotku SDH Městyse Kunvald, která byla projednávána na posledním zasedání zastupitelstva dne  15.3.2023. Jedná v tuto chvíli pouze o domněnky, které nejsou podloženy důkazy či řádným právním rozborem. Je-li někdo takto veřejně obviněn, je jeho právem se bránit. Jsme přesvědčeni, že zakázka proběhla v souladu se všemi zákonnými předpisy, přestože se jedná o velmi specifickou záležitost.

Rovněž se domníváme, že je-li někdo přesvědčen, že došlo k protiprávnímu jednání, je jeho zřejmou občanskou povinností tuto skutečnost ohlásit příslušným orgánům. Můžeme se tedy domnívat, že se tak stalo. Je nám líto, že se někteří zastupitelé uchylují k účelovým formám informování veřejnosti bez důkazů a poškozují tak ostatní zastupitele, místo toho, aby si na úřadě městyse ověřili všechny skutečnosti a fakta, která jsou zde dostupná.

Připojit se k tomuto sdělení může svým podpisem kterýkoli další zastupitel, jehož jméno bude následně doplněno.

Daniela Bolečková

Petra Zářecká 

Petr Vymetálek

Matouš Paďour